Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace

V EU je už 25 milionů nezaměstnaných

20.04 | 15:08   |   Redakce 4   |   komentářů (0)

Rychle vzrůstá nezaměstnanost v eurozóně i v celé Evropské unii. Už každý desátý Evropan je bez práce – to vyplývá z únorových údajů statistického úřadu Eurostat .

Pracovník, foto: SXC

Míra nezaměstnanosti v eurozó;ně v únoru vystoupila na 10,8 procenta a dostala se tak na nový rekord za dobu existence eurozó;ny. Nejhorší je situace ve Španělsku, kde je bez práce 23,6 procenta lidí.
Ke zhoršení situace došlo během února i v celé Evropské unii, kde míra nezaměstnanosti podle statistického úřadu Eurostat vzrostla na 10,2 procenta.
Podle odhadů Eurostatu bylo v únoru v celé Evropské unii bez práce asi 24,55 milionu lidí. Za leden jich přibylo zhruba 167 tisíc. Z toho asi 17,13 milionu jich připadá na eurozó;nu.

Nejnižší nezaměstnanost mají Rakousko, Nizozemsko, Lucembursko, Německo a Česko.

V České republice dosahuje míra registrované nezaměstnanosti podle jednotné metodiky Eurostatu 6,8 procenta. Oproti lednu vzrostla o 0,1 procentního bodu, nicméně v porovnání s únorem 2011 je o 0,1 procentního bodu nižší.

Nejvíce nezaměstnaných je naopak ve Španělsku a Řecku, údaje z Řecka jsou zatím jen z konce prosince.  

Za poslední rok se situace nejvíce zlepšila v Pobaltí - hlavně v Litvě, kde nezaměstnanost klesla ze 17,5 na 14,3 procenta. Naopak nejvíce nezaměstnaných přibylo v Řecku, Španělsku a na Kypru.

Celkový počet uchazečů o zaměstnání v České republice v průběhu února vzrostl o 54,5 tisíce na 541 685. Oproti lednu je to o 21 tisíc méně, v porovnání s loňským únorem ale o 7,4 tisíce více.

 

Zpět   |   Nahoru

wow gold for Sale. www.savorgold.com Provide Free World of Warcraft Guide and Strategy. Professional WOW Gold, diablo 3 gold, runescape gold wow power leveling Store Online,Best Service to Each Customer. Tera gold for guild wars 2 gold and Blade & Soul gold and Swtor Credits on safe online store,one more click to buy runescape gold , buy Swtor Credits cheap,safe, Fast delivery and Low prices!

Aktuálně

Nejvíce Vás zajímá

TOPlist
0.37732982635498