Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Nový vlastník Staropramenu - Molson Coors

20.04 | 11:43   |   Redakce 4   |   komentářů (0)

Kanadsko-americká skupina Molson Coors se stala novým majitelem české pivovarnické dvojky – Staropramenu.

Pivo, foto: SXC

Společnost Molson Coors Brewing Company koupila od investiční společnosti CVC Capital Partners mateřskou skupinu Pivovarů Staropramen - společnost StarBev. Vlajkovou lodí středoevropské skupiny StarBev jsou právě Pivovary Staropramen.

O firmu se zajímalo několik zájemců. Zvítězil Molson Coors Brewing Company, kanadsko-americká společnost která nakonec zaplatí za StarBev 2,65 miliardy eur, to je asi 66 miliard korun.
"Jsem přesvědčen, že to povýší StarBev na vyšší úroveň," řekl A. Beyens, generální ředitel StarBev. "Pivní trh střední a východní Evropy je pro nás atraktivní," dodal P. Swinburn, prezident Molson Coors.
"Akvizice StarBev dokonale zapadá do strategie Molson Coors rozšiřovat naše portfolio prémiových značek a naši působnost na rostoucí trhy po celém světě," řekl Peter Swinburn, prezident a generální ředitel Molson Coors.
"Pivní trh střední a východní Evropy je atraktivní, vykazuje silné historické trendy a růstový potenciál, protože se celý region vrací k růstovým číslům, která byla vykazována v období před zahájením krize," dodal.
"StarBev, jednička na trhu v oblasti CEE, poskytne Molson Coors skvělou platformu pro růst a vynikající základ, ze kterého budeme moci rozšiřovat naše klíčové značky, jako například Carling do střední a východní Evropy. Staropramen, mezinárodní vlajková značka StarBev, rovněž rozšíří naše portfolio na některých současných a budoucích trzích."
StarBev nemá v úmyslu měnit receptury ani chu piva vyráběného v České republice.

Transakce musí být nejdříve schválena některými evropskými orgány pro regulaci hospodářské soutěže a očekává se, že bude dokončena ve druhém čtvrtletí 2012. Po dokončení transakce bude StarBev působit v rámci Molson Coors jako samostatná obchodní jednotka a i nadále bude sídlit v České republice.
Molson Coors již disponuje finančními prostředky, které použije na uzavření celé transakce. Při současných směnných kurzech se očekává, že trvalé financování bude tvořeno 3,0 miliardami USD v hotovosti a dluhu, a dalšími 500 milió;ny EUR (667 milió;ny USD) v převoditelném dluhu poskytnutém prodávajícímu, jenž mu umožní zapojit se do budoucího nárůstu.
Molson Coors očekává, že si po uzavření této transakce zachová svoje investiční ratingy.
Za hlavního finančního poradce si Molson Coors zvolila Morgan Stanley & Co. LLC. Barclays Capital a Deutsche Bank Securities spolupracovaly jako spolupracující finanční poradci. Morgan Stanley Senior Funding, Inc. a Deutsche Bank Securities zajišují pro realizaci celé transakce dluhové financování.
Právním poradcem Molson Coors je společnost Kirkland & Ellis LLP.
Za hlavního finančního poradce si Molson Coors zvolila Morgan Stanley & Co. LLC. Barclays Capital a Deutsche Bank Securities spolupracovaly jako spolupracující finanční poradci.
Morgan Stanley Senior Funding, Inc. a Deutsche Bank Securities zajišují pro realizaci celé transakce dluhové financování. Právním poradcem Molson Coors je společnost Kirkland & Ellis LLP.

StarBev sídlí v nizozemském Amsterdamu a v Praze. Ve střední a východní Evropě provozuje devět pivovarů. Loňské tržby skupiny dosáhly téměř 0,7 miliardy eur (asi 17,3 miliardy korun), produkce členských pivovarů činila13,3 milió;nů hektolitrů.
Pivovary Staropramen jsou za Plzeňským Prazdrojem dlouhodobě dvojkou na českém pivním trhu, kde drží přibližně 15procentní podíl. Společnost StarBev zaměstnává 4100 lidí a své výrobní závody provozuje kromě České republiky také v Srbsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku, Maďarsku a Černé Hoře. Svoje výrobky také prodává na Slovensku a v Bosně a Hercegovině.

Společnost CVC Capital Partners pivovary koupila na konci roku 2009 od pivovarského obra AB InBev.

Zpět   |   Nahoru

wow gold for Sale. www.savorgold.com Provide Free World of Warcraft Guide and Strategy. Professional WOW Gold, diablo 3 gold, runescape gold wow power leveling Store Online,Best Service to Each Customer. Tera gold for guild wars 2 gold and Blade & Soul gold and Swtor Credits on safe online store,one more click to buy runescape gold , buy Swtor Credits cheap,safe, Fast delivery and Low prices!

Aktuálně

Nejvíce Vás zajímá

TOPlist
0.42128896713257